Повеќе вести како оваа (25)


Камион шлепер и автомобил опел учествуваа во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва на влезот во Крива Паланка . Според очевидци, тешкото товарно ...
| | веќе видена | слични

Едно лица загина попладнево во сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Струмица-Берово, кај крстосницата за селото Сарај. Настанот го потврдија од ...
| | веќе видена | слични

Тракторист загина утрово во Кавадарци во тешка сообраќајка кај Југокомерц, кога се судриле трактор и автомобил. Информацијата за МИА ја потврди Верољуб ...
| | веќе видена | слични

Полицијата од Сплит објави дека добила пријава дека е забележано возило во морето во близина на Макарска. Според досега достапните информации, едно лице ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на автопатот Велес-Скопје е стопиран поради тешка сообраќајна несреќа на околу 16 километри од Велес, при што стотици возила чекаат во колони. Од ...
| | веќе видена | слични

Едно лице загина, а неколкимина се повредени во сообраќајна несреќа на главниот пат Тузла-Сараево, изјави Амра Капиџиќ, портпарол на Полицискиот директорат на ...
| | веќе видена | слични

На автопатот А3 кај Окучани, Хрватска се случила тешка сообраќајна несреќа во која загинаа четири лица, а неколкумина се повредени. Полицијата извести дека ...
| | веќе видена | слични

Возачот (31) загина во страотна сообраќајна несреќа во близина на Запоље кај Нова Градишка. Тој со автомобилот „слетал“ во канал. Истражителите откриле дека ...
| | веќе видена | слични

Предмалку се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу две возила на магистралниот пат Охрид – Кичево во близина на селото Арбиново, општина Дебрца. Дознаваме ...
| | веќе видена | слични

Владимир Јанковски утрово гостуваше во Утрински брифинг на Слободна ТВ. Владимир Јанковски: Парадоксално е што се граничиме со Албанија и Грција, а малку ...
| | веќе видена | слични

Верижен судир во кој учествувале четири возила се случил утрово на автопатот Белград-Шид, во близина на „Генекс“ Нов Белград. Сообраќајката се случила околу ...
| | веќе видена | слични

Возач на патнички автомобил го загуби животот во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови – Дебар, додека три лица, кои биле сопатници во ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...