КатегорииВремеПодредување


≈15023 резултати

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој
сите 436 | | | веќе видена

внатрешната, и во надворешната политика, Макрон игра на карта на одбивање преговори со Македонија, праќајќи сигнал до Германија дека ќе го ...
сите 395 | | | веќе видена

претставува пред меѓународните власти, како Европскиот парламент или Европската комисија, но и на глобално ниво во Обединетите нации. Во Македонија, ...
сите 23 | | | веќе видена

„Позицијата на Франција предизвика револт кај некои членки на ЕУ“, „Париз е осамен во Брисел“, „Париз го блокира пристапувањето на Северна ...
сите 395 | | | веќе видена

Медиумите во Франција му посветуваат големо внимание на противењето на Париз за почеток на преговорите за членство во ЕУ со Македонија и Албанија
сите 395 | | | веќе видена

Медиумите во Франција му посветуваат големо внимание на противењето на Париз за почеток на преговорите за членство во ЕУ со Македонија и Албанија
сите 395 | | | веќе видена