КатегорииВремеПодредување


≈2539 резултати

, а во Битола обраќање ќе има и носителот во ИЕ 5 и лидерот на Единствена Македонија Јанко Бачев. На полноќ почнува изборниот молк по што веќе од утре
сите 990 | | | веќе видена

, Солза Грчева од Глас за Македонија, Страшо Јованов од МОРО-Работничка партија, Јанко Бачев од Единствена Македонија, која е дел од коалицијата ...
сите 26 | | | веќе видена

Парламентарни избори 2020: Јанко Бачев од Единствена Македонија – носител на листата на пратеници во ИЕ 4 од коалицијата „Никогаш Северна – Само
сите 3 | | | веќе видена

вели дека нема да ги поништува антимакедонските договори, изјави претседателот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, нагласувајќи дека и Заев и
сите 7 | | | веќе видена

Стадион на Канал 77 во последната сабота пред претстојните Парламентарни избори 2020, со претставување на дел од учесниците во камапњата.Ви донесуваме и ...
сите 6 | | | веќе видена

клатам глава и да седам мирно додека партијата тера без компас. Затоа не направивме коалиција со Солза, Бачев, Интегра, тоа ти е коалиција НА КУП ЗА ...
| | веќе видена | слични

предвремени парламентарни избори. Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, во интервју за МИА вели дека тие доколку дојдат на власт, меѓу ...
сите 57 | | | веќе видена

Стевче Јакимовски, уредници, новинарот од Инфомакс Александар Митовски, Солза Грчева, Христијанско братство, Жарко, Драган Угриновски, Јанко Бачев, ...
сите 11 | | | веќе видена

Палевски. Тој рече дека не знаат дали се уште трае таа предистрага. Сите се снимани Христијанско братство, Жарко Гроздановски, Драган Угриновски, Јанко ...
сите 12 | | | веќе видена