КатегорииВремеПодредување


≈2312 резултати

Политиките на Зоран Заев на домашен и надворешен план се поразени. Во земјата владее безаконите, криминал и корупција. На надоворешен план Заев доби порака од ...
| | веќе видена | слични

Франција играше на свој начин – и се соочи со пораз: Францускиот министер за европски прашања Амели де Моншалан во вторникот блокираше не еден, не два, туку ...
| | веќе видена | слични

На Зоран Заев устата му е полна со фалби дека со договорите со Бугарија и Грција ги решил проблемите, дека нема повеќе отворени прашања со овие две соседни ...
| | веќе видена | слични

во честитката од претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев по повод државниот празник 11-ти Октомври. Со почит, Центар за комуникации на
сите 62 | | | веќе видена

Вчерашната закана на Артан Груби како портпарол на Али Ахмети дека ќе нема мир доколку не се прифати во целост законот за двојазичноста и покрај укажувањата на ...
| | веќе видена | слични

измеќари кои се инсталирани да владеат во Македонија, туку на патриотите кои си ги сакаат своите суверени и национални држави “ - потенцираше Бачев во
сите 3 | | | веќе видена

измеќари кои се инсталирани да владеат во Македонија, туку на патриотите кои си ги сакаат своите суверени и национални држави “ – потенцираше Бачев во
| | веќе видена | слични

- НАТО и ЕУ или Русија и Кина - потенцираше Бачев во реакцијата на денешната изјава на Вес Мичел. Со почит, Центар за комуникации на Единствена ...
сите 5 | | | веќе видена

, Оливер Андонов и Јанко Бачев, амбасадорот Ристо Никовски, граѓанската активистика Елизабета Матевска, историчарот д-р Петар Поповски и новинарот м-р
сите 3 | | | веќе видена

универзитетските професори Тони Науновски, Оливер Андонов и Јанко Бачев, амбасадорот Ристо Никовски, граѓанската активистика Елизабета Матевска, ...
| | веќе видена | слични

Секојдневните информации дека скоро половината од вработените во Управата за безбедност и контраразузнавање не ја поминале селекцијата да преминат во ...
| | веќе видена | слични

Вонпарпарламентарните партии Глас За Македонија на Солза Грчава, Единствена Македонија на Јанко Бачев, Левица на Димитар Апасиев и други, испорачаа
сите 38 | | | веќе видена

Владеачката СДСМ бега од одговорот на прашањето кое го чека целата јавност. СДСМ не одговара на повикот на Единствена Македонија дали власта ќе го одземе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на опозициската партија Единствена Македонија, Јанко Бачев се обрати по повод 8 Септември, Денот на независноста. -„Денес во Република
| | веќе видена | слични

Почитувани припадници на Армијата на Република Македонија, дозволете најпрвин да го честитам денешниот празник и да ја потенцирам вашата континуирана ...
сите 21 | | | веќе видена

Армијата, од мое лично име и од име на Единствена Македонија да го честитам Денот на Армијата! – се нагласува во честитката од Бачев по повод Денот на
| | веќе видена | слични

неколку и ги снема. Немаше поддршка од граѓаните и на крај остана сам со Јанко Бачев. Истото почитувани, ќе биде и сега. На Христијан Мицкоски му ...
| | веќе видена | слични