Овие холивудски и светски познати ѕвезди имаат одличен талент за глума, па често пати се номинирани за освојување на најпрестижните награди, како што се ...
сите 3 | | | веќе видена

Нашите познати поп пејачки Викторија Лоба, Дани Димитровска и Симона Попоска направија ист избор во гардеробата. Иако сите три се стилски индивудуалци и имаат ...
сите 2 | | | веќе видена

Фото: Youtube/Screenshot За да го намали ризикот од хакирање и од протекување информации за сценаријата, компанијата Ејч-би-о соопшти дека ќе сними повеќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Целата болница беше полна со ранета војска, сите деца од 18, 19 години. Тој знаеше дека му е крај, па сестрите дури му шверцуваа цигари, почнува да раскажува ...
сите 9 | | | веќе видена

Лионел Меси ова лето влезе во брачните води и стапи во брак со својата долгогодишна сопатничка Антонела Рокузо, а сега тому неговата сопруга објави комични ...
сите 5 | | | веќе видена

Таа е родена на 6 јануари, 1986 година, во Русија, а детството го поминува во рударскиот град Еманжелинск, Челјабинска област. Нејзиниот татко од утро до вечер ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатата пејачка, која кон крајот на минатиот месец направи свадба, наскоро на свет ќе донесе девојче, а последните денови од бременоста ги минува во опуштена ...
сите 4 | | | веќе видена

next