Иако не живееме во Холивуд, кај нас се повеќе и повеќе се применуваат светските трендови во естетска хирургија и корекции по целото тело. Ваквата естетска ...
сите 2 | | | веќе видена

 По долги години „борба“ за поголема застапеност на модели со облини од страна на многу модни агенции и дизајнери, Модната недела во Њујорк оваа година испиша ...
сите 5 | | | веќе видена

Црвениот килим на синоќешното доделување на “Emi” наградите во Лос Анџелес, беше одличен повод и за актерката Џејн Фонда да заблеска. Но во буквална смисла на ...
| | веќе видена

Еден од најдобрите машки вокали во земјава, познатиот Ѓоко Јовиќ од „Енерџи бенд“ на своите социјални мрежи ги објави двете нови песни каде се опева Господ ...
сите 2 | | | веќе видена

Битолчанецот Филип Етмишовски има 17 години и е посветен на едно многу интересно, но и ретко хоби и колекционерство – собирање автограми, особено од познатите ...
сите 2 | | | веќе видена

 Адријана Лима е посветена мајка, но и посветен модел кој добро знае како да го привлече вниманието. 36-годишниот модел овојпат реши низ Њујорк да прошета во ...
сите 13 | | | веќе видена

Само двајца македонски фудбалски тренери се најдоа на листата на „Ranking Coaches". Меѓу најдобрите 1.000 тренери во светот, се споменуваат само екс-стратегот ...
сите 2 | | | веќе видена

Ријана повторно се најде во центарот на вниманието а овојпат сите го коментираат нејзиниот изглед и стил на облекување. Имено, пејачката пред неколку месеци ...
сите 3 | | | веќе видена

next