Ова е моделот од Косово, Хеиди Луштаку, која веќе со години стои силно во светот на меѓународната мода и убавина. Таа кариерата како модел ја започна на 13 ...
сите 2 | | | веќе видена

Потарата ќерка на покојниот пејач на народна музика Шабан Шаулиќ, Санела Шаулиќ, живее со сопругот Зоран Бата Мирковиќ во луксузна вила на Авала. Куќата каде ...
сите 4 | | | веќе видена

Српската фолк пејачка Милена Плавшиќ во вторникот доживеала вистинска драма, кога се заглавила во лифт, во кој таа останала затворена цели два часа. Еден од ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Тања Савиќ беше гостинка во "Амиџи шоу" минатата ноќ, каде изјави дека пристигнала веднаш по примањето инфузија во болница. Кога во еден момент ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Колин Фарел е познат како голем заводник и шармер кој кај женската публика, но и кај добар дел од неговите колешки, ужива статус на неодолив ...
сите 2 | | | веќе видена

Фронтменот на британската група „Колдплеј“, Крис Мартин и американската актерка Дакота Џонсон се разделиле по 20-месечна врска. Според извор од опкружувањето ...
| | веќе видена

Многу родители ја нападнале интернет ѕвездата поради објавата дека во авион попрво би седела покрај животно отколку покрај бебе. Ангела Панари (24), со своите ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога ќе го слушнете името на Мирјана Петричевиќ, веројатно ќе ви биде тешко да се сетите за кого се работи, се' додека не се спомне нејзиниот псевдоним Мира ...
| | веќе видена

Во коментарите на социјалните мрежи веднаш забележаа дека има "долги и валкани нокти" ."Ова утро одам на маникир ", напиша 49-годишниот актер на Твитер. "Тоа е ...
сите 3 | | | веќе видена

Славниот бенд Radiohead јавно соопштија дека биле мета на хакерски напад во кој им било хакирано еден куп необјавена музика, после што хакерите барале ...
| | веќе видена

Од денеска започнува да се снима четвртиот циклус од српската серија “Убице мог оца“, а во новите десет епизоди ќе се појави и македонски глумец. Се работи за ...
| | веќе видена

Пејачот Мирослав Илиќ веќе долго време избегнува да оди на ДНК-тест за докажување на татковството над неговиот непризнат син Девин од несудената сопруга. Затоа ...
| | веќе видена

Најпозната македонска стриптизета цела година е или под светлата на ноќните клубови навачер или под неонот на најпознатиот македонски секс шоп, среде центарот ...
сите 2 | | | веќе видена

Тереза Божац и Мауро Зовиќ биле вистински принцеза и принц на матурската вечер во Пула. За двајцата матуранти со Даунов синдром, матурската вечер била како од ...
сите 2 | | | веќе видена

Јордан Митев има нова песна на која тој веќе стандардно се потпишува како комплетен автор. „Да се живи и здрави младоженците“ е насловот на свадбарската песна, ...
сите 2 | | | веќе видена

next