Зеки Демиркубуз е роден во Испарта, Турција, во 1964 година. Откако го завршил нижото средно образование, тој се преселил во Истанбул. Започнал да оди во вишо ...
сите 4 | | | веќе видена

Анабела и Андреј Атијас околу 11 септември жесто се скарале, а потоа и физички се пресметале во нивниот стан во Белград, пишуваа тогаш српските медиуми. Исто ...
сите 2 | | | веќе видена

 Кајли Џенер е една од ретките славни личности кои успеа речиси до самиот крај на бременоста да го крие тоа од јавноста. 20-годишната милијардерка добро се ...
сите 3 | | | веќе видена

На 77-годишна возраст од животот почина Ирв Гордон, сопственикот на легендарниот автомобил „Volvo“ кој го држеше рекордот на автомобил со најголема ...
сите 2 | | | веќе видена

Една од најуспешните манекенки на денешницата се најде на метата на критичарите од повеќе причини. Што ќе кажете, оправдано или не? Џиџи Хадид ја обвинија ...
сите 3 | | | веќе видена

Актерката Менди Мур, овој викенд го кажала судбоносното „Да“, и стапила во брак со музичарот Тејлор Голдсмит. Тие направиле приватна церемонија во дворот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Се кројат планови за 59тото издание на фестивалот „Охридско лето“. Директорката на оваа Национална установа, Наташа Поповиќ вели дека контактите со многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Сандра – Африка беше гостинка во „Ами Џи шоу“, па мораше да одговори на незгодното прашање за нејзината интимна во шоуто на Огњен Амиџиќ! Тоа и беше поставено ...
сите 2 | | | веќе видена

Повеќе од десет години го анализира времето и прави прогнози, а ќе биде нескромен и ќе каже дека досега ниту еднаш не промашил во анализата. Стружанецот Славчо ...
| | веќе видена

next