Пејачката и водителка Сузана Турунџиева на својот Фејсбук профил постираше фотографија во костим за капење, што нејзе ретко и се случува. Според виденото, ...
сите 5 | | | веќе видена

Мадона изгуби голем судски спор, поради што мора да продава дел од своите лични предмети на аукција. Најголем интерес од оваа колекција привлече писмото кое во ...
сите 3 | | | веќе видена

Вимблдон и оваа година собра многу популарни личности, а на финалето на машките парови во публиката седеше и актерот Вуди Харелсон, кој очигледно дека добро се ...
сите 3 | | | веќе видена

Ана Николиќ понекогаш знае да ја шокираше јавноста со своите изјави, но може и да биде многу непријатна ако нејзиниот партнер случајносреде ноќ не ои дговори ...
| | веќе видена

Северниот пол повеќе не се наоѓа на позицијата на која бил претходно, тврди научникот Вилијам Браун. Браун смета дека повеќе никој не може прецизно да покаже ...
| | веќе видена

Европејците на туристички патувања годишно вкупно трошат 428 милијарди евра, најмногу Германците 120 милијарди, Французите 71 и Британците 61 милијарда. ...
сите 2 | | | веќе видена

Презентерката на временската прогноза на МТВ, атрактивната Наташа Алексоска ја гледадате секоја вечер. Секогаш дотерана, стокмена, елегантна, Наташа оддава ...
| | веќе видена