Еден од најпопуларните и најуспешни филмови на сите времиња е секако филмот “Tитаник”. Во ова остварување кое заработило 2 милијарди долари ширум светот, ...
сите 33 | | | веќе видена

Џанлука Ваки е маж со кој секој би се заменил со него. Тој има 50 години, важи за милионер и важи за инспирација за секого поради неговиот хедонистички живот. ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот независен филм „Јавачи на коњи” ја доби наградата за најдобар филм на филмскиот фестивал „Yala International Film festival” во Непал. „Јавачи на ...
сите 2 | | | веќе видена

Елена Велевска важи за една од најпознатите фолк пејачки кај нас, периодов таа беше на двомесечна турнеј во САД. Настапи кај нашинци, по повод најголемите ...
сите 6 | | | веќе видена

По неколку години „медиумска илегала“, Мелита Ракичевиќ деновиве јавно говорела за разводот со сопругот Соме, но открила и детали поврзани со нејзината бурна ...
сите 3 | | | веќе видена

28-годишна девојка која одржува предавања на Универзитетот за наука и технологија во Таијуан стана позната по социјалните мрежи откако фотографија од едно од ...
| | веќе видена

Ана Севиќ, српската пејачка и сопруга на Дарко Лазиќ, со која наскоро ќе се разведе, има „сестра близначка“. Така барем тврди германската водителка, пејачка и ...
сите 6 | | | веќе видена

Злата Петровиќ и Саша Поповиќ беа заедно пред три децении, но љубовта не траеше многу. Како што истакнува пејачката, можеби се најдоа во погрешно време, но ...
сите 3 | | | веќе видена

– Се зборува дека имале тајна венчавка во нивната куќа, каде што присуствувале само тие и децата! Тоа го сакала Сандра. Немаше фанови, фотографи, пријатели, ...
сите 5 | | | веќе видена

next