Пејачката Тамара Тодевска е во седмиот месец од бременоста, но нејзиното трудничко стомаче скоро и да не се познава, а и таа умее добро да го сокрие. Пејачката ...
сите 11 | | | веќе видена

Големите луѓе не се гледаат по зборовите туку по делата што ги прават. А, токму такви се момците од „ДНК“… Андреј Ѓоргиевски и Владимир Блажев – Панчо биле во ...
сите 4 | | | веќе видена

Модниот критичар во неколку наврати беше јавно отповикуван по социјалните мрежи со низа остри коментари од личности кои се најдоа на тапет кај него, да ...
сите 8 | | | веќе видена

По случајот кој од неодамна се случи со официјалниот пречек на Себастијан Курц во Македонија, односно погрешно поставеното знаме од Латвија, кое имено требеше ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатиот љубовен пат Љупка Митрова и Дарко Спејко се постојано во очите на јавноста. Неколку незгодни прашања, тивки и нечујни одговори, но сепак, искрен ...
| | веќе видена

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ пред неколку месеци стана мајка, а нејзините фанови не можеа да поверуваат за колку брзо време ја врати витката линија. Но, ...
сите 3 | | | веќе видена

Холивудските ѕвезди Леонардо Дикаприо и Бред Пит продолжуиваат со снимањето на филмот „Беше еднаш во Холивуд“ – најновото остварување на култниот режисер ...
сите 8 | | | веќе видена

Строги и јасни критериуми по кои ќе одлучуваат новооформените комисии на претстојниот конкурс за проекти во културата, нулта толеранција за корупцијата во ...
сите 7 | | | веќе видена

Се зголемува позитивноста меѓу граѓаните околу аргументите во корист на Договорот од Преспа и излезноста на референдумот, смета Бојан Маричиќ, советник на ...
сите 2 | | | веќе видена

Веруваме дека малкумина од вас имале прилика да го видат нашиот министер за надворешни работи Никола Димитров во едно поинакво, односно опуштено издание. Тој ...
сите 6 | | | веќе видена

next