Најдобрата ракометарка која некогаш постоела во историјата на македонскиот ракомет откри за камерата на „Ексклузив“ кој натпревар и бил најтежок во кариерата. ...
сите 5 | | | веќе видена

Таа е Мара, тој е Денис. Денис очигледно има некоја за која Мара знае како треба со неа. Мара советите ги соопштува директно, како што налага собраната мудрост ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако пред две години го објавија нивниот прв дует со наслов „Док спава град“ кој одлично помина кај публиката, а на Youtube брои речиси милион и пол ...
сите 2 | | | веќе видена

Русокос и со извајано мускулесто тело, актерот изгледа пожешко од кога било, а веќе 5 години е во среќна врска со своја колешка, но не планира брак и деца. ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската фолк ѕвезда Елена Велевска е на голема американска турнеја низ САД, каде речиси еден месец настапува во многу градови низ „ветената земја“. Така, ...
сите 2 | | | веќе видена

 Температурите се спуштија до точка на смрзнување во Њујорк, но Ирина Шајк реши да прошета низ Централ Парк со својата ќеркичка Леа и мајка си. 33-годишната ...
сите 2 | | | веќе видена

Долгогодишната теорија за „Игра на троновите“ што ја нагласува важноста на Брен се чини дека е навестена во трејлерот за финалето на серијата. Откако се врати ...
сите 14 | | | веќе видена

next