Градското аматерско културно уметничко друштво „Браќа Ѓиноски“ – Гостивар ги отвора вратите за прием на нови членови. Друштвото пружа шанса младите гостиварци ...
сите 2 | | | веќе видена

Франсоа Лафон, советник за евроинтеграции на министерот Бујар Османи Господине Лафон, која функција ја вршите во Македонија? Јас во Република Северна ...
| | веќе видена

На ден 14.03.2019 (четврток) со почеток во 10:00 часот, во големата сала на Советот на општина Струга ќе се одржи 21 (двесет и првата) седница на Советот на ...
| | веќе видена

Голем број корисници на Фејсбук и Инстаграм ширум светот, во текот на вчерашниот ден и вечерта се соочија со проблеми, не можеа да се логираат, да прикачуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Злоупотребата на лични податоци преку социјалните мрежи на тетовско-гостиварското подрачје станува се почеста. Минатата вкупно биле регистрирани 50 случаи, од ...
| | веќе видена