На денешната седница на Градот Скопје советничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ирена Попова истакна неколку прашања кон градоначалникот Петре Шилегов, за ...
сите 4 | | | веќе видена

Со поставувањето на уште една рампа затворен е и последниот влез преку кој возачите влегуваа во стариот дел на Охрид. Рампата се поставува во подножјето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Струга ги известува граѓаните дека јавните површини наменети за паркинг долж еднонасочните улици „Боро Хаџиев” и „15-ти Корпус” ќе бидат бесплатни до ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 17. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Од СВР Охрид излегоа со официјално соопштение за вчерашниот пожар кој избувна во зграда на улицата „Партизанска“ во центарот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Викендов во Скопје се одржа 9-та Републичка фолклорна ревија на песни,музика и игри.На ревијата учествуваа 25 здруженија од републикава со 554 музичари и ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера во хотелот „Бисер“ се одржа консултативен состанок на претседателите од пензионерските здруженијаод осмиот регинон што ги опфаќа Струга, Вевчани, ...
сите 2 | | | веќе видена

Екологистите денес спроведоа акција за едукација и поттикнување на гостиварци да не користат пластични кеси за еднократна употреба кои се штетни за животната ...
| | веќе видена

Здружението на граѓани „Поречки средби“ денес по петнаесетти јубилејен пат ги организира Поречките средби, кои годинава се одржаа во село Модриште. Главната ...
сите 2 | | | веќе видена

На Државниот натпревар по модерни танци, што се одржа викендов во Македонската опера и балет во Скопје, танчерите од IDance студио од Гостивар забележаа ...
| | веќе видена

next