Охрид, 20. март 2019 (ИНПРЕС) – Наставничката по германски јазик Ивана Маховска Шикалеска на почетокот на овој месец беше во двонеделна посета во Дрезден, ...
сите 5 | | | веќе видена

Годините си го прават своето, а и модерното време носи свои промени. За постарите генерации овие фотографии се само навраќање на едно убаво време.
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Неговите раце, вештината и апаратурата стојат помеѓу вас и болестите на новото време – болката во вратот, кичмата и сите ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска во Скопје во рамките на Дримскиот Процес и ГЕФ Дримскиот Проект се одржува работен состанок на Фокус Групата за изработката на Стратешкиот акционен ...
сите 3 | | | веќе видена

Само победа е опција за екипите на Лакочереј и Сатеска во директни пресметки со ривалите за опстанок во Третата македонска фудбалска лига југо-запад. Лакочереј ...
сите 3 | | | веќе видена

Нуркачите од клубот за подводни дејности „Охрид“ од Охрид, го одбележаа Денот на водата, 22 март, со заедничко нуркање со колегите од Поградец, на албанскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Министерството за економија се “крчкаат“ нови законски решенија во Законот за потрошувачи. Во подготовката на измените се вклучени стопански комори, ...
сите 3 | | | веќе видена

За денот екологијата 21 март, учениците од ОУ „К.Ј.Питу“- Кичево го исчистија училишниот двор, од се што беше затекнато на дворното место од шишиња, кеси и ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Не можеме, а да не потсетиме дека откако со СДСМ „дојде животот“ во Охрид и Република Македонија, не само што нема правда и ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Поставена кабината на автобуската постојка на булеварот „Туристичка“ кај пекарата „Мартина“. На почетокот на декември минатата ...
сите 5 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Охридскиот Таквондо клуб „Хваранг Фист“ со седум натпреварувачи во борби во 6 тежински категории учествуваше на турнирот ...
сите 3 | | | веќе видена

next