Битола/Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Апелациониот суд во Битола ја намали затворската казна од 16 години на 8 години за српскиот државјанин Бојан Угреновиќ, ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид, 20. март 2019 (ИНПРЕС) – Од Здружението „Совест“ излегоа со официјално соопштение по денешната средба со премиерот Зоран Заев во врска со ...
сите 36 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ вчера и денес вршат прекројување на крошната на големото дрво пред „Мини маркет“. – Се сечат ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Неговите раце, вештината и апаратурата стојат помеѓу вас и болестите на новото време – болката во вратот, кичмата и сите ...
сите 3 | | | веќе видена

Кина има за цел да создаде најмоќен систем за препознавање лица на светот и планира тоа да го направи преку проектот на Министерството за јавна безбедност од ...
сите 2 | | | веќе видена

За денот екологијата 21 март, учениците од ОУ „К.Ј.Питу“- Кичево го исчистија училишниот двор, од се што беше затекнато на дворното место од шишиња, кеси и ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Министерството за економија се “крчкаат“ нови законски решенија во Законот за потрошувачи. Во подготовката на измените се вклучени стопански комори, ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 20. март 2019 (ИНПРЕС) – Супер радио и порталите OhridPress и Inpress иницираат акција „ЗАЕДНО до подобри услови за поквалитетно образование на децата“ ...
| | веќе видена

next