Сестрите охриѓанки Невена и Калина Нешкоски имаат нова песна, а овојпат за европскиот шампион РК Вардар. „Лева рака сонце од Кутлеш душа да ми грее, а во десна ...
сите 8 | | | веќе видена

Никој не веруваше дека Роберто Гарсија Парондо ќе може во најтешката година за Вардар да направи чудо, па колективот со големо срце и огромен карактер да го ...
сите 46 | | | веќе видена

Даинис Криштопанс ја заврши сезоната на највисоко ниво, одигрувајќи ги веројатно и најдобрите натпревари во дресот на Вардар на фајнл-фор турнирот во Келн. Во ...
сите 5 | | | веќе видена

Машката ракометна репрезентација на Македонија в недела во 18 часот во Струмица ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското ...
сите 8 | | | веќе видена

Телевизијата „Телма“ ќе врши директен пренос од квалификацискиот ракометен натпревар за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година меѓу Македонија и ...
сите 2 | | | веќе видена

Последниот училишен ден им ја исполни желбата на учениците од основните училишта „Кирил Пејчиновиќ“ и „Партение Зографски“ да се фотографираат со пехарот што ...
сите 3 | | | веќе видена