ДПА

ДРАГИША МИЛЕТИЌ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СРПСКАТА НАПРЕДНА СТРАНКА ВО МАКЕДОНИЈА Откако ДПСМ на Иван Стоиљковиќ го преживеа обидот на СДСМ за партиски пуч, сега истата ...
| | веќе видена

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Бизнисмените Минчо Јорданов и Трифун Костовски сведочеа во случајот „Шпион“ - Кој кого уценувал и кој бил на ...
сите 5 | | | веќе видена

ДИК и официјално ја потврди кандидатурата на четворицата претседателски кандидати кои ги доставија своите кандидатури. Меѓу спорните забелешки за заменик ...
сите 18 | | | веќе видена

Само еден член на Државната изборна комисија беше против утврдувањето на листата на кандидатите за избор на претседател на Република Македонија. Имено, ...
сите 8 | | | веќе видена