ДПА

По објавувањето на официјалните делумни резултати од претседателските избори во Панама, опозицискиот кандидат Хуан Карлос Варела вчера беше прогласен за нов ...
сите 4 | | | веќе видена

СДСМ загуби и на овие избори, што беше очекувано. Не знам зошто некој се чуди на тоа. Дилемата беше дали ВМРО ќе ја помине бројката од 62 пратеници. Етничките, ...
сите 28 | | | веќе видена