ДПА

Преговорите за формирање нова влада меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ тешко се одвиваат. Лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за албанската телевизија А1 Репорт изјавил ...
сите 36 | | | веќе видена