ДПА

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, ДПА , ДУИ и ГРОМ ги добија уверенијата за пратенички мандати. СДСМ не се појавија на доделувањето , ниту испратија официјално ...
сите 12 | | | веќе видена

Лидерот на Демократската партија на Албанците (ДПА), Мендух Тачи по завршувањето на изборниот циклус, со своите најблиски реши да одмори, но бидејќи е познат ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Државната изборна комисија денеска почна врачувањето на уверенијата на избраните пратеници на предвремените парламентарни избори што се одржаа на 27 април. ...
сите 32 | | | веќе видена