ПЕП 21

Излезноста на вториот круг од претседателските избори до нешто пред 11 часот е 8,93 проценти, односно од милион 779 илјади 572 гласачи, на гласање излегле ...
сите 269 | | | веќе видена

Над 1,7 милиони граѓани на Република Македонија денес ќе го дадат својот глас за новиот претседател во рамките на вториот круг од петтите претседателски избори ...
сите 61 | | | веќе видена