ПЕП 21

Одѕивот на гласачите на претседателските избори до 17:40 часот според Државната изборна комисија е 41,23 отсто односно на гласање излегле 693.091 граѓанин. ...
сите 41 | | | веќе видена

На четири часа до затворањето на гласачките кутии, изборниот процес минува мирно и без посериозни нарушувања. Излезноста до 13 часот на ниво на целата држава е ...
сите 19 | | | веќе видена

Одѕивот на гласањето на првиот круг од претседателските избори до 13 часот и 40 минути е 25,79 проценти, односно на гласање излегле 415.670 гласачи, соопшти на ...
сите 116 | | | веќе видена

Одѕивот на гласањето на првиот круг од претседателските избори до 13 часот и 40 минути е 25,79 проценти, односно на гласање излегле 415.670 гласачи, соопшти на ...
сите 130 | | | веќе видена

Државната изборна комисија директно ги демантира медиумите блиски до СДСМ, кои уште од синоќа излегоа со информации за наводни нерегуларности, без притоа да ...
сите 9 | | | веќе видена