ПЕП 21

Судски систем зграпчен од власта, селективна правда и апсење, администрација преполна со партиски војници, вести по медиуми што се подготвуваат во владини ...
| | веќе видена

Минатата недела претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Барозо предупреди дека „во Бугарија има луѓе кои се агенти на Русија“. Дали е навистина така? ...
сите 27 | | | веќе видена