ПЕП 21

Националната установа „Турски Театар“ утре вечер на сцената на Театар Комедија (Стар МНТ) ќе ја изведе репризата на претставата „Војникот фалбаџија“ од Тит Мак ...
сите 15 | | | веќе видена

Кандидатот на европските социјалисти и демократи Мартин Шулц ја започна предизборната кампања за европските избори (22-25 април) од Париз, пренесува дописникот ...
сите 2 | | | веќе видена

Кандидатот на европските социјалисти и демократи Мартин Шулц ја започна предизборната кампања за европските избори (22-25 април) од Париз, пренесува дописникот ...
сите 4 | | | веќе видена

Се бараше дебата и се случи. Барем така велат. Претседателските кандидати за претстојните избори, Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра ...
сите 6 | | | веќе видена

Трендот со зголемување на невработеноста во Македонија мора да престане и за таа цел опозициската партија СДСМ предлага мерки базирани на забрзан економски ...
| | веќе видена