ПЕП 21

Бранителот на европската круна Баерн ќе се повика на импресивната домашна форма како еден од главните адури на коишто ќе ги темели надежите за пресврт во ...
сите 65 | | | веќе видена

Денес вторник (29 април) во 20:00 часот Турскиот театар од Скопје гостува во Театар Комедија со претставата „Војникот фалбаџија“ од Плаут, во режија на Лука ...
| | веќе видена