ПЕП 21

Селата во Гора, дел од општината Драгаш, на крајниот југ на Косово се сѐ попразни. По војната од безбедносни, а сега од економски причини, многумина заминуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Двојниот пораз на изборите во април 2014 година е последниот аларм за СДСМ за радикално престројување. Слични ѕвона предупредуваат дека опстанокот и на ...
сите 46 | | | веќе видена

Баер (Л) со победата над Ајнтрахт во Франкфурт (2:0) е во предност над конкурентите за освојување на 4. место на табелата Последното коло во германската Бундес ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска од Централниот одбор ќе побара поддршка за неприфаќање на 34 пратенички мандати што ги освои СДСМ, но од партијата не ...
сите 109 | | | веќе видена