СДПМ

ДИК со жрепка го утврди редоследот на 14 –те кандидатски листи на гласачкото ливче за предвремените парламентарни избори. По социјалдемократите, втора на ...
сите 68 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска го усвои редоследот на партиите на гласачкото ливче за предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 27 април. ...
сите 62 | | | веќе видена