Никола Попоски

Тука во овој град беа поставени темелите и беше испратена силна порака до земјите од Западен Балкан дека нивната иднина е во ЕУ. Во меѓувреме, Македонија ...
сите 35 | | | веќе видена

Со голем број настани во Република Македонија утре достоинствено ќе биде одбележан 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа. Државните ...
сите 104 | | | веќе видена

На покана на заменик - премиерот и министер за надворешни работи на Република Грција Евангелос Венизелос, во рамки на грчкото претседавање со Советот на ...
сите 55 | | | веќе видена