Никола Попоски

На конференцијата, на која настапуваат министри од регионот, потпретседателот на САД, Бајден, државниот секретар Кери и голем број лидери и експерти од областа ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Попоски вчера во Вашингтон се сретна со државниот секретар на САД Џон Кери, при што на маргините на конференцијата ...
сите 55 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Џон Кери на излагањето во Атлантскиот совет на дводневната конференција „Кон цела и слободна Европа“ оцени дека проширувањето на ...
сите 56 | | | веќе видена