Никола Попоски

Поранешниот претседавач на комитетот за надворешни односи при американскиот Сенат, републиканскиот сенатор Ричард Лугар ги повика членките на НАТО да и’ ...
сите 2 | | | веќе видена

За време на својот мандат во Сенатот Лугар важеше за еден од архитектите на процесот на проширувањето на Алијансата. „Македонија е наш пријател и партнер на ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Попоски вчера во Вашингтон се сретна со државниот секретар на САД Џон Кери, при што изајви дека за Македонија како ...
сите 51 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски на 29 Април 2014 година учествуваше на конференцијата “Кон цела и слободна Европа“, која во организација на ...
сите 51 | | | веќе видена