Зоран Ставрески

Телевизија Сител ја “сардисаа“ обожавателите на Даниел Кајмакоски, кои во 14 часот се собраа во Градскиот парк на средба со нивниот миленик. Во 16 часот во ...
сите 26 | | | веќе видена

Гостин во вестите на Канал 5 во 15 часот беше вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. - Тоа што Светската банка и додели на Макеоднија 50 милиони ...
сите 8 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, во интервју за МРТВ најави нови инвестиции со неколку илјади нови вработувања, кои треба да се ...
сите 5 | | | веќе видена