Мендух Тачи

Македонија имаше успешни избори, мирен и демократски изборен ден, најголем победник е Македонија. Имавме ефективни избори, без посериозни инциденти и проблеми, ...
сите 99 | | | веќе видена

Според првичните и неконечни резултати, владејачката партија со убедливо мнозинство победи и на претседателските и на парламентарните избори. ДИК на ...
сите 40 | | | веќе видена

Лидерот на ДПА Мендух Тачи вечерва изјави дека очекува осум пратенички мандати од денешните предвремени парламентарни избори и оти е подготвен да преговара за ...
сите 28 | | | веќе видена