Мендух Тачи

Струшкиот градоначалник Зијадин Села и огранокот на ДПА од Струга бараат од Мендух Тачи да си поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Причина ...
сите 36 | | | веќе видена

Изборите завршија. Некој славеше победа некој се налути. Дел од политичките партии се бореа за повеќе пратенички места во новиот парламентарен состав некои се ...
сите 3 | | | веќе видена