Мендух Тачи

Струшкиот градоначалник Зијадин Села и огранокот на ДПА од Струга денеска побараа од Мендух Тачи да си поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. ...
сите 77 | | | веќе видена

Поради лошите резултати на изборите и неколкуте последователни порази, градоначалникот на Струга, Зијадин Села, побара оставка од лидерот на ДПА, Мендух Тачи. ...
сите 15 | | | веќе видена

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУГА РЕАГИРА НА ИЗБОРНИТЕ РЕЗУЛТАТИ НА ДПА Градоначалникот на Струга Зијадин Села бара од претседателот на Демократската партија на ...
сите 18 | | | веќе видена

Струшкиот градоначалник Зијадин Села и огранокот на ДПА од Струга бараат од Мендух Тачи да поднесе оставка од функцијата претседател на ДПА поради слабите ...
сите 20 | | | веќе видена