Мендух Тачи

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи, денеска ќе се сретне со амбасадорот на САД, Пол Волерс. ДПА соопшти дека средбата е закажана за 11 часот во американската ...
сите 32 | | | веќе видена

Набљудувачите на невладината организација „Цивил“ известиле дека околу сто млади луѓе од тетовското село Теарце биле револтирани откако не ги добиле ветените ...
| | веќе видена

Доколку ДУИ не биде дел од идната Влада, во Македонија ќе има дестабилизација, најавил лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за косовскиот весник „Ново време“. ...
сите 45 | | | веќе видена