Мендух Тачи

Во изјава дадена по денешната средба со американскиот амбасадор Пол Волерс, лидерот на ДПА Мендух Тачи изјави дека оставка нема да даде доколку тоа е барање на ...
сите 18 | | | веќе видена

"Нема да поднесам оставка. На градоначалникот Села му посакувам добро здравје", изјави лидерот на ДПА Мендух Тачи, по средбата со американскиот амбасадор Пол ...
сите 21 | | | веќе видена

Нема да поднесам оставка, на Села му посакувам добро здравје, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи за телевизијата Телма , по средбата со американскиот амбасадор ...
сите 25 | | | веќе видена

Со прогноза дека Македонија ја чека интересен период, лидерот на ДПА Мендух Тачи по средбата со американскиот амбасадор Пол Волерс потврди дека вчера се ...
сите 27 | | | веќе видена