Мендух Тачи

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи остро го нападна струшкиот градоначалник Зијадин Села нарекувајќи го психопат, објави Алмакос . За врвот на ДУИ, Мендух Тачи ...
сите 15 | | | веќе видена

По обвинувањата од Мендух Тачи за предавство, реагираше Зијадин Села на Фејсбук. Села пишува дека предавници се тие што подготвуваат стратегии во „Сушико„ и ...
сите 14 | | | веќе видена