Мендух Тачи

Во Државната изборна комисија денеска почна врачувањето на уверенијата на избраните пратеници на предвремените парламентарни избори што се одржаа на 27 април. ...
сите 64 | | | веќе видена

Актуелната ситуација во Македонија е сложена и потребна е активност од сите политички чинители истата да биде надмината, е оценката на германската амбасадорка ...
| | веќе видена