Мендух Тачи

Рече Мендух Тачи лидерот на ДПА пред жителите на скопски Чаир. Според Тачи, и покрај тоа што ДУИ долго време се на власт, ништо не направиле за албанците. ...
сите 23 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервјуто за „24 Вести“ расчисти една дилема. По евентуален пораз на предвремените парламентарни избори в недела тој нема да се ...
сите 2 | | | веќе видена

ДУИ вечерва одржа митинг на плоштадот во Гостивар. Партискиот лидер, Али Ахмети, му порача на Мендух Тачи, дека власта ја дава народот, и тој ќе одлучи кој ќе ...
сите 26 | | | веќе видена