Мендух Тачи

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, на вечерашната прес-конференција истакна дека нема да ги прифати резултатите од предвремените парламентарни избори, порачувајќи им ...
сите 15 | | | веќе видена

Очекувам да имаме фер и демократски избори во мирна атмосфера, не како што беше пред две недели на претседателските избори кога имавме катастрофална атмосфера ...
сите 42 | | | веќе видена