Али Ахмети

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на денешната средба се договориле за формирање работни групи што ќе преговараат за ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешната средба се договориле за формирање работни групи кои ќе преговараат за ...
сите 20 | | | веќе видена

Доколку ДУИ не биде дел од идната Влада, во Македонија ќе има дестабилизација, најавил лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за косовскиот весник „Ново време“. ...
сите 45 | | | веќе видена