Али Ахмети

Вицепремиерот Пешевски изрази задоволство од оваа домашна инвестиција. - Ние во Владата постојано се трудиме за промовирање на домшаните во однос на странските ...
сите 14 | | | веќе видена

Челниците на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ, Никола Груевски односно Али Ахмети, на средбата во средата попладне договориле за формирање работни групи кои ќе преговараат ...
сите 25 | | | веќе видена

Вицепремиерите за економски прашања и за евроинтеграции Владимир Пешевски и Фатмир Бесими, присуствуваа вечерва во Тетово на отворањето на најголемиот трговски ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција г-дин Али Ахмети попладнево оствари средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Во заедничкото ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и лидерот на ДУИ Али Ахмети на денешната средба се договориле за формирање работни групи кои ќе преговараат за ...
сите 11 | | | веќе видена