Али Ахмети

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Г-дин Али Ахмети, денес во седиштето на ДУИ во Тетово, го пречека Амбасадорот на ЕУ во Македонија, г-дин. ...
сите 46 | | | веќе видена

Добрососедските односи, решавање на прашањето за името и интеграцијата на Македонија во НАТО и ЕУ се дел од темите на кои денеска дискутираа претседателот на ...
сите 48 | | | веќе видена

Преговорите за формирање нова влада меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ тешко се одвиваат. Лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за албанската телевизија А1 Репорт изјавил ...
сите 36 | | | веќе видена