Али Ахмети

На фан-страната ДУИ-УЧК на Фејсбук ноќеска е поставен пост сличен како повикот за линч на весникот „Лајме“, кој ја критикуваше владеачката ДУИ. Во овој пост ...
сите 3 | | | веќе видена

Партијата на Али Ахмети нема да го добие собраниското претседателско место, а ВМРО-ДПМНЕ нема да бара ДУИ в понеделник да покаже дека го признава легитимитетот ...
сите 52 | | | веќе видена

Работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ се во секојдневен контакт, имаат редовна комуникација, а во моментов позициите на двете страни во разговорите се ...
сите 51 | | | веќе видена