Али Ахмети

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, денеска во седиштето на ДУИ во Тетово се сретна со германската амбасадорка Гудрун Штајнакер, ...
сите 10 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ одржаа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека на ...
сите 8 | | | веќе видена