Али Ахмети

Изборниот резултат на предвремените парламентарни избори лидерот на ДУИ Али Ахмети го оцени како историска победа на партијата. Тој најави дека успехот на ДУИ ...
сите 8 | | | веќе видена

Бујар Османи од ДУИ во изјава за Алсат-М порача дека во партиското седиште владее опитимизам, нагласувајќи дека првите резултати кои доаѓале биле од едно ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска гласаше на избирачко место во општина Зајас. По гласањето тој изјави дека се надева дека до крајот процесот на гласање ќе се ...
сите 14 | | | веќе видена