Али Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска од Централниот одбор ќе побара поддршка за неприфаќање на 34 пратенички мандати што ги освои СДСМ, но од партијата не ...
сите 109 | | | веќе видена

На власт од 2006 година, македонскиот премиер Никола Груевски ќе добие трет мандат, јавува утрово телевизијата „Евроњуз“, нанесувајќи ѝ тежок удар на главната ...
сите 2 | | | веќе видена