Петре Шилегов

СДСМ и коалициските партнери ја објавија листата на пратеници што вчера ја доставија до ДИК. Носителите на листите остануваат исти, имињата што беа изгласани ...
сите 6 | | | веќе видена

Во првата изборна единица која важи за место каде што вообичаено копјата ги вкрстуваат лидерите на партиите и кандидатите за премиер , честа на владеачката ...
сите 36 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, во времето кога бил прв човек на второстепената комисија за жалби по јавни набавки во владата на СДСМ, и овозможил на ...
сите 16 | | | веќе видена

Врие во СДСМ на последниот ден од рокот за поднсување на кандидатските листи. Извори од Бихаќка за Сител велат деа Заев мака мачи да создаде единство во ...
сите 16 | | | веќе видена