Шпанецот не крие дека ќе почне да бара нов клуб, отккао сопственикот на “црвено – црните”, Сергеј Самсоненко најави дека ќе се повлече од трите клуба, од ...
сите 144 | | | прочитана: 5054 | веќе видена

Чедомир Јаневски мајсторски си ја одработи својата задача, за кусо време да го врати победничкиот дух во Вардар, а новиот тренер на македонскиот шампион тргна ...
сите 233 | | | прочитана: 4111 | веќе видена

Нашите кадетки не ја искористија предноста домашен терен на првиот натпревар кој го одиграа во рамки на Европското првенство (Дивизија Б) кое од денес ...
сите 226 | | | прочитана: 2858 | веќе видена

Каталонците по поразот во Мадрид сфатија дека мораат да тргнат на се или ништо. Фудбалерот на Борусија Дортмунд Усман Дембеле и играчот на Ливерпул Филипе ...
сите 93 | | | прочитана: 2651 | веќе видена